arazili binek araç kiralama

Özet

merhaba hocam, idaremiz ce yapılacak olan arazili binek araç kiralama ihalesinde (bu araç pick up değil, piyasada suv olarak bilinen ve ruhsatı otomobil olarak geçen araç olacak) % 50 yerli şart aranaır mı? Çünkü %50 yerli şartına uyan böyle bir araç yok.. bu konuda , ihalede nasıl bir düzenleme yapılabilir… iyi çalışmlar dilerim..


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

merhaba hocam, idaremiz ce yapılacak olan arazili binek araç kiralama ihalesinde (bu araç pick up değil, piyasada suv olarak bilinen ve ruhsatı otomobil olarak geçen araç olacak) % 50 yerli şart aranaır mı? Çünkü %50 yerli şartına uyan böyle bir araç yok..
bu konuda , ihalede nasıl bir düzenleme yapılabilir…

iyi çalışmlar dilerim..

Üst Konuları: Üstada Sor

Benzer İçerikler: , , , , ,

Cevabımız

Araç kiralama hizmet alımıyla ilgili olarak 2014 yılında iki değişiklik yapılmış biri 02.10.2014, diğeri ise 25.12.2014 tarihinde gerçekleşmiştir. İlk değişiklikte araç kiralama hizmet alımında baştan itibaren değişiklik yapılmış, Genel yönetim kapsamındaki kamu idareleri ile bu idarelere bağlı döner sermayelerin (Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği ile TBMM Genel Sekreterliği hariç) hizmetleri için ihtiyaç duyulan binek, station-wagon, arazi binek, kaptı kaçtı, panel ve pick-up tipi taşıtların hizmet alımı yöntemiyle ediniminde şoför giderleri hariç yapılan taşıt kiralamalarında aylık kiralama bedeli (katma değer vergisi hariç, her türlü bakım-onarım, sigorta ve benzeri giderler dahil) kasko sigortası değerinin %2'sini aşmayacağı belirtilmiştir. 25.12.2014 tarihinde yapılan değişiklikle parantez içi hükmü getirilmiş bu hükümle, Ø Fiilen arazi üzerinde çalışmak şartıyla Ø Arazi binek ve pick-up'ların %2 kasko sigorta değerini aşabileceği anlaşılmaktadır. Bu minvalde, 25.12.2014 tarihinden sonra ilana çıkılan ihalenizde; ihale ihtiyaç raporunda arazi üzerinde çalışacak olması ile arazi pick up'ı olmasının belirtilmesi ve ihale dokümanında (idari şartnamede) belirtilmek şartıyla %2 kasko sigorta değerini aşabilecektir.

Kolaylıklar diliyorum.İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap