ihale-soru-cevap-logo.png

" Kira " ile Etiketlenmiş İçerikler


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

2886 Devlet İhale Kanunu kapsamında ihale ile x bedel üzerinden kiraya verilen taşınmaz ın kira bedelinde herhangi bir indirim yapılabilir mi? << Devamını Oku>> [164]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

2886 devlet ihale kanununun 45. maddesi gereğince yapılan taşınmazın ihalesi x bedel ile 10 yıllığına kiraya veriliyor.Kiracı ilerleyen zamanda kiraladığı yere bakım-onarım tadilat talebinde bulunuyor. Kurum ihale ile bakım-onarım tadilatı y bedel ile bir şirkete yaptırıyor. Sonuç olarak kurum kiraya verilen taşınmazın değerini arttıracak şekilde bakım-onarım-tadilatını yaptırmıştır ve bu süreçte tadilat masraflarına kiracı katılmamıştır Sorum […] << Devamını Oku>> [254]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

2886 sayılı kanununun ilgili maddelerince 10 yıllığına kiralama ihalesi yapılan taşınmazın kira sözleşmesi noterce onaylanmıştır. Sözleşme süresi devam ederken müstecir vefat ettiğinden dolayı kira sözleşmesi mirasçılarına nasıl devredilir? Mirasçılık belgesi yeterli midir? Kira sözleşme devri, noter onayına gerek var mıdır? Noter onayı gerekli ise damga vergisi ve herhangi bir harç alınır mı? << Devamını Oku>> [251]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

2886 sayılı devlet ihale kanununun ilgili maddeleri ile yapılan kiralama ihalesinde noterce imzalanan kira sözleşmesinin, müstecirin vefatında kira sözleşmesini mirasçılarından birine devrinde kira sözleşmesinin noter onayı zorunluluğu var mıdır Var ise herhangi bir damga vergisi ve harç alınır mı << Devamını Oku>> [251]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Devlet ihale kanununa göre yapılan kiralama ihalesinde, sözleşme imzalandıktan sonra kira bedelinde değişiklik yapabilir miyiz? Kira bedelini düşürebilir miyiz? (firma , bu kira çok yüksek, karşılayamıyorum diyor) << Devamını Oku>> [210]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

18.01.2019 tarihli resmi gazete de kira değişimi ile ilgili "tarafların yenilenen kira dönemlerinde uygulanacak kira bedeline ilişkin anlaşmaları, bir önceki kira yılında tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamalara göre değişim oranını geçmemek koşuluyla geçerlidir."denilmektedir. Yenilenen kira dönemleri ile kastedilen yıl bazlı mı yoksa sözleşmenin yenilenip o dönemden sonra mu tüfe oranının geçerli olduğu mudur? << Devamını Oku>> [349]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Belediyemizce belirlediğimiz gençlik ve kadınlara yönelik bazı hizmetleri bulunduğumuz yerde taşınmaz kiralama yoluyla vermek istiyoruz. Ancak bulunduğumuz ilde kiralar yıllık olarak alınmakta olup, yıllık olarak kiralama dışında kiralama yapmamız çok güç duruyor. Kiralamak istediğimiz yerler için kira bedelini yıllık olarak vermemiz mümkün müdür? Teşekkürler. << Devamını Oku>> [735]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hizmet alımı suretiyle taşıt edinilmesinde, yaklaşık maliyet (aylık kira bedelleri ) nasıl saptanacaktır? << Devamını Oku>> [1209]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hizmet alımı suretiyle taşıt edinilmesinde, yaklaşık maliyet (aylık kira bedelleri ) nasıl saptanacaktır? << Devamını Oku>> [939]