ihale-soru-cevap-logo.png

" merkezi " ile Etiketlenmiş İçerikler


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hakedişlerde e-arşiv faturayı harcama yetkilisinin imzalaması zorunlu mudur? << Devamını Oku>> [162]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Yapılan ihalede istenilen iş deneyim belgesi olarak firma daha önce aldığı iş merkezi ve imzası aynı olup fakat unvanı yani ismi farklı olan iş deneyim (yaptığı işle ilgili faturaları) sunmuştur. Bu ihaleden eleme sebebi olabilir mi? << Devamını Oku>> [138]


yüksek fen kurulu kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Bahse konu işlerin ,ilave iş olarak değerlendirilemeyeceği ,mevcut sözleşme kapsamında yaptırılamayacağı, yapımlarının ayrı bir ihale konusu olduğu hk. << Devamını Oku>> [507]


danıştay kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Bu duruma göre, Teknik Şartnamede belirtilen giderlerin teklif fiyata dahil olduğu şeklinde İdari Şartnamede düzenleme yer almakta ise de, Teknik Şartnamenin 10.1.maddesinde, yüklenicinin oluşturacağı büronun ve tahsis edeceği ofisin büyüklüğünün, konumunun, niteliklerinin idarece ortaya konulmadığı gibi belli bir masraf getireceği noktasında tereddüt bulunmayan bu kalemler için idarece birim fiyat teklif cetvelinde ayrı sütunlar açılması gerekirken bu yola da başvurulmadığı görüldüğünden, söz k << Devamını Oku>> [371]


kik kamu ihale kurumu kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

5188 sayılı Kanun ve ilgili mevzuatı kapsamında alarm izleme merkezlerinin kendi abonelerinin alarm izleme cihazlarının bakım, onarım ve güncelleme gibi işlemlerine dair servis hizmetleri vermelerinin mümkün olduğu, ancak özel güvenlik şirketlerinin hizmet sözleşmesi imzalamadıkları, abonesi olmayan üçüncü kişilere bu tür hizmetleri vermeleri durumunda 5188 sayılı Kanuna aykırılık teşkil edeceğinden özel güvenlik faaliyet izin belgeleri iptal edileceği, kendi abonelerinde kullandıkları alarm cih << Devamını Oku>> [1594]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Yeni çıkan khk ye göre merkezi bütçe kurumlarda araç kiralama ihalesi kapsamında şoför olarak çalışan işçilerimiz sürekli işçi kadrosuna geçer mi? << Devamını Oku>> [917]