ihale-soru-cevap-logo.png

" Stopaj " ile Etiketlenmiş İçerikler


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Yıllara sari yapım işinde hazırlanan kesin hesap cetveline istinaden kesilecek fatura da stopaj kesilir mi? << Devamını Oku>> [701]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

193 sayılı Gelir vergisi Kanununun 18. maddesine göre yapılacak alımlarda damga vergisi brüt stopajdan mı yoksa eline geçecek net tutar üzerinden mi alınmalıdır? Teşekkürler… << Devamını Oku>> [831]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hocam örnekle açıklamam gerekirse geçici kabul tarihi 15.05.2017 olup ve bu tarihten sonra yapılacak hakediş ödemesinde; 01.03.2017-30.04.2017 tarihleri arası yapılan işlerin diye belirtildiği ve hakediş onay tarihi 01.07.2017 olup yani geçici kabul tarihinden sonra olduğu görülmüştür. Bu aynı zamanda yıllara sari inşaat işi olup gelir vergisi kesilmektedir. Gelir Vergisi kanununda iş bitim tarihi olarak geçici […] << Devamını Oku>> [2530]