mezuniyet belgesi

Özet

Şahıs firmaları için iş bitirme olarak Mezuniyet belgesi ( diploma değil ) kullanılabilir mi ? ihale metninde ^^7.6.1. Mezuniyet belgeleri/diplomalar: İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık^^ ibaresi geçiyor ama şahıs firmaları için bunu kaç yıl veya kaçıncı yıl kullanabilirler. %51 ortaklık şartı şahıs firmalarını kapsamadığı için mezuniyet belgeleri kullanmalarında sakınca yok mudur?


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Şahıs firmaları için iş bitirme olarak Mezuniyet belgesi ( diploma değil ) kullanılabilir mi ?

ihale metninde ^^7.6.1. Mezuniyet belgeleri/diplomalar: İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık^^ ibaresi geçiyor ama şahıs firmaları için bunu kaç yıl veya kaçıncı yıl kullanabilirler. %51 ortaklık şartı şahıs firmalarını kapsamadığı için mezuniyet belgeleri kullanmalarında sakınca yok mudur?

Üst Konuları: Üstada Sor

Benzer İçerikler: , , ,

Cevabımız

Mezuniyet belgeleri, belge sahibi dışındaki aday ve istekliler tarafından kullanılamaz. Bu belge sahiplerinin kuracakları veya ortak olacakları tüzel kişilerin ihaleye katılmasında; tüzel kişiliğin en az beş yıldır % 51 veya daha fazla hissesine sahip olmaları ve teminat süresince (kesin kabule kadar) bu oranın muhafaza edilmesi zorunludur.
Bu kapsamda şahıs olarak diplomasını mezuniyetten sonra 15 yılı geçmemek üzere kullanılabilir ancak tek kişilik limited şirket bile olsa mezuniyet belgesinin iş deneyimi tevsiki olarak geçerli olabilmesi için ihale tarihinden önce 5 yıldır şirketin en az %51 hissesine sahip olmasına gerekmektedir.
Bunun yanında iş deneyimi olarak mezuniyet belgesi kullanıldıktan sonra alınacak iş deneyimi ile ihaleye girecek şirketin ilan veya davet tarihinden 1 yıl öncesine kadar %50'den fazlasına ortak olması yeterlidir.
Kolaylıklar diliyorum.                   İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap