Araç kiralama ihalesinde isteklinin kasko değerine ilişkin her hangi bir belge vermemesi ihaleden elenmesine sebep olur mu ?

Yayın Tarih: 29.03.2017 11:03
Özet

1- Bir araç kiralama ihalesinde %2 kasgo değerine girdiği halde, ihale şartnamesinde kasgo değerlerine ilişkin bir bilgi verilmemiş olması ihale iptal olur mu? 2- belediyeye ait şirkeler, su ve kanal idareleri "02/10/2014 resmi gazetedeki hizmet alımı sureti ile taşıt edilmesi usül ve esaslara " tabiler mi? 3- isteklinin kasgo değerine ilişkin her hangi bir belge […]


1- Bir araç kiralama ihalesinde %2 kasgo değerine girdiği halde, ihale şartnamesinde kasgo değerlerine ilişkin bir bilgi verilmemiş olması ihale iptal olur mu?

2- belediyeye ait şirkeler, su ve kanal idareleri "02/10/2014 resmi gazetedeki hizmet alımı sureti ile taşıt edilmesi usül ve esaslara " tabiler mi?

3- isteklinin kasgo değerine ilişkin her hangi bir belge verilmemesi ihaleden elenmesine sebep olur mu?


Üst Konuları: Araç Kiralama

Cevabımız

Sormuş olduğunuz soruların bazıları daha önce cevaplanmıştır. "Üstada sor" kısmındaki "Araç kiralama" kısmına bakılabilir. Veya aşağıdaki linkten tıklanarak ulaşılabilir.

1. İhale iptaline ilişkin: http://www.ihalece.com/UstadaSorCevap.aspx?SoruID=844#sthash.NbyFu872.dpbs

2. Belediyenin bağlı kuruluşları (ASKİ İETT gibi) hizmet alımı suretiyle taşıt edinilmesine ilişkin esas ve usullere tabi midir? 

http://www.ihalece.com/UstadaSorCevap.aspx?SoruID=1036&&Soru=Belediyenin bağlı kuruluşları (ASKİ İETT gibi) hizmet alımı suretiyle taşıt edinilmesine ilişkin esas ve usullere tabi midir?#sthash.2q3o5Uwj.dpbs

Belediye şirketleri hizmet alımı suretiyle taşıt edinilmesine ilişkin esas ve usullere tabi midir? 

http://www.ihalece.com/UstadaSorCevap.aspx?SoruID=1035&&Soru=Belediye şirketleri hizmet alımı suretiyle taşıt edinilmesine ilişkin esas ve usullere tabi midir?#sthash.A2eWWoM1.dpbs

3. İdare, Bakanlar Kurulu Kararı tarafından çıkartılan "Hizmet Alımı Suretiyle Taşıt Edinilmesine İlişkin Esas ve Usuller”in 6’ncı maddesine göre  Şoför giderleri hariç yapılan taşıt kiralamalarında aylık kiralama bedeli (katma değer vergisi hariç, her türlü bakım-onarım, sigorta ve benzeri giderler dahil), taşıtın Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği tarafından yayımlanan ve harcama talimatının verildiği yılın ocak ayı itibarıyla uygulanacak Motorlu Kara Taşıtları Kasko Değer Listesinde yer alan kasko sigortası değerinin %2'sinin aşıp aşmadığının tespitini isteklinin vereceği marka ve model üzerinden değerlendirebileceğinden kasko değerlerine ilişkin değerlendirme yapılamıyor ise usul ve esaslara göre söz konusu teklif ya da tekliflerin değerlendirme dışı bırakılması gerektiği değerlendirilmektedir.

 İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap