Çift diploma ile ihale bedeli

Özet

Hem inşaat hemde harita mühendisiyim, girebileceğim ihale bedelini nasıl hesapla malıyım ?


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hem inşaat hemde harita mühendisiyim, girebileceğim ihale bedelini nasıl hesapla malıyım ?

Üst Konuları: Üstada Sor

Benzer İçerikler: , , , , ,

Cevabımız

İnşaat mühendisi veya mimar diplomasının iş deneyim belgesi olarak kullanılabilmesi için tüzel kişiler için diploma sahibi inşaat mühendisi veya mimarın en az beş yıldır şirketin en az % 51 hissesine sahip olması gerekmekte. Her iki ortağı da inşaat mühendisi veya mimar olan tüzel kişilerde ortakların %50’şer hisseye sahip olmaları durumunda da diplomalar iş deneyim belgesi olarak kullanılamamaktadır.

Şahıs firmaları için inşaat mühendisi veya mimar diplomalarının iş deneyim belgesi olarak kullanılabilmesinde en az 5 yıl şartı aranmamakta olup mezuniyet itibari ile yıl-ay-gün hesabı  yapılabilmesi mümkün olarak yıllık 334.368 TL üzerinden iş bitim belgesi / iş deneyim belgesi olmadan teklif verilebilmektedir.

 (Ay ve gün hesabının yapılabileceğine dair KAMU İHALE KURULU KARARI Karar No : 2016/DK.D-179)

Benzer iş olarak inşaat mühendisi veya mimar diplomasının iş deneyim, iş bitirme belgesi olarak kullanılmasında, her bir yıl için 334.368 TL olan tutar 15 yıl için geçerli olup, 15 yıldan sonra sabit 15 yıllık olarak yani 5.015.520 TL‘ye kadar teklif verilebilmektedir.

Diploma ve tamamlanan işler sayesinde alınan iş deneyim belgeleri aynı anda kullanılıp birbirleriyle toplanamamaktadır. Bir şirket veya şahıs firması ya iş deneyim belgesi olarak, ya iş bitirme belgesi ya da bunun yerine diplomasını kullanabilmektedir.

 İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap