ihale-soru-cevap-logo.png

" firmalarda " ile Etiketlenmiş İçerikler


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Üstadım merheba, 15 tane danışmanlık h.a. ihalesi yaptık. işler başladı. normalde aynı personelin farklı firmalarda çalışmasını kabul etmiyoruz. sorum şu: destek personeli olarak önerilen kişi, farklı bir firmada ve işte proje müdürü. kabul etmiyoruz dediğimizde "personel değişkliği yapmıyoruz, sözleşmede belirtilen personellere ek olarak yardımcı (destek) personel alıyoruz" diyorlar. bu durumda ne yapmamız gerekiyor? << Devamını Oku>> [257]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Üstadım, teknik personel olarak gösterilen bir mühendisin, iş devam ederken farklı bir firmada da çalışması Danış. H.A.Uyg. Yönetmeliği^nin 39.7. maddesine aykırı değil mi? üstelik bu personel, ihale aşamasında ^başka yerde veya işte çalışmayacağını^ taahhüt ediyor ve imzalıyor. bizde bu tip personel değişikliği taleplerine onay vermiyoruz ve bahsettiğim maddeyi gerekçe gösteriyorum. onay vermemem mevzuata aykırı mı? << Devamını Oku>> [307]