Personel taşıma ihalesinde araç yaş sınırı ne olmalıdır?

Özet

Günaydın hocam personel taşıma araçları için en az en fazla yaş sınırı olmalıdır. Bir kurum 2016 yılı taşıması için 2012 model isteyip 2017 yılı için 2013 model isteyip 2018 yılı içinde 2015 model istemesi uygun mudur? Not: Kurumun ihale sorumlusunu aradım piyasa araştırmayı bu şekilde yapıyorsunuz diye ancak aldığım cevap ben insiyatifime göre yaparım cevabı […]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Günaydın hocam personel taşıma araçları için en az en fazla yaş sınırı olmalıdır. Bir kurum 2016 yılı taşıması için 2012 model isteyip 2017 yılı için 2013 model isteyip 2018 yılı içinde 2015 model istemesi uygun mudur?

Not: Kurumun ihale sorumlusunu aradım piyasa araştırmayı bu şekilde yapıyorsunuz diye ancak aldığım cevap ben insiyatifime göre yaparım cevabı verildi.

Saygılarımla

Üst Konuları: Araç Kiralama

Cevabımız

Personel taşıma ihalesinde araçların taşıma yapacak araçlara ilişkin istenen nitelikler idarenin inisiyatifinde olup yaklaşık maliyeti de buna göre belirleyebilirler. İsteklilerin ihale dokümanına itirazları söz konusu olup yaklaşık maliyete ilişkin itirazları söz konusu değildir. Bu kapsamda teknik şartnamede araçlar için istenen özelliklere ilişkin itiraz edilerek teknik şartnamedeki bu hususların rekabeti arttıracak şekilde belirlenmesi sağlanabileceği değerlendirilmektedir.

Kolaylıklar diliyorum.İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap