sınır değer hesaplama ile alakalı

Yayın Tarih: 08.06.2017 06:06
Özet

Girmiş olduğumuz …ili … ilçesi i… binası ihalesinde ihale esnasında tüm firmaların teklif mektubu ve gecici teminat mektubu uygun şeklinde okundu. buna dayanarak hesaplamış olduğumuz sınır değer hesabı sonucun da iş firmamız üzerinde görünmekteydi. ihale açıklanınca bir firmanın ekap üzerinden döküman satın almadığı için sınır değere dahil edilmediği ve sınır değerin değiştiğini haliylen işin başka bir firmaya […]


Girmiş olduğumuz …ili … ilçesi i… binası ihalesinde ihale esnasında tüm firmaların teklif mektubu ve gecici teminat mektubu uygun şeklinde okundu. buna dayanarak hesaplamış olduğumuz sınır değer hesabı sonucun da iş firmamız üzerinde görünmekteydi. ihale açıklanınca bir firmanın ekap üzerinden döküman satın almadığı için sınır değere dahil edilmediği ve sınır değerin değiştiğini haliylen işin başka bir firmaya kaydığını gördük. döküman satın almayan firma teklif mektubu ve teminat mektubu uygun olmasına karşın sınır değer hesaplamasına girmeli mi girmemeli midir? itirazımıza teklif verme sıfatına haiz olmadığı için sınır değere dahil edilmedi bilgilendirirseniiz cok sevinirim itiraz süremiz dolmadan kik e verelim mi?


Üst Konuları: Z..

Benzer İçerikler: , , , ,

Cevabımız

Kamu İhale Genel Tebliği

“45.1.1.5. (Ek madde: 25/01/2017-29959 R.G./7. md.) Bu madde kapsamında sınır değer hesaplanmasında, 4734 sayılı Kanunun 36 ncı maddesi uyarınca ilk oturumda teklif mektubu ve geçici teminatını usulüne uygun sunan isteklilerin teklifleri “geçerli teklif” olarak dikkate alınacaktır” hükmüne göre eğer ihale’ye girme yeterliliğine sahipseniz ki teklif verildiğine göre bu şartı sağlıyorsunuz, sizin teklifinizin sınır değer hesabına dâhil edilmesi gerekmektedir.

İlk önce idareye başvuru yapılacak.

 İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap