ihale komisyonunda yer almamak mümkün mü?

Yayın Tarih: 02.06.2016 08:06
Özet

Günaydın hocam… plan proje yatırım inşaat müdürlüğünde idari hizmetler sınıfında görev yapıyorum. çalışan diger kişiler, teknik hizmetler sınıfından.. görevde yükselme sınavı açılması halinde bitirdiğim bölüm itibari ile bu şubenin müdür kadrosuna başvurmam imkansız.. çünkü bu birim teknik bir birim. mevzuat bu yönde.. …. 1…bu birimde çalışmam doğrumu, 2…yada bu birimce yapılan ihalelere, ihale komisyon üyesi […]


Günaydın hocam… plan proje yatırım inşaat müdürlüğünde idari hizmetler sınıfında görev yapıyorum. çalışan diger kişiler, teknik hizmetler sınıfından.. görevde yükselme sınavı açılması halinde bitirdiğim bölüm itibari ile bu şubenin müdür kadrosuna başvurmam imkansız.. çünkü bu birim teknik bir birim. mevzuat bu yönde.. …. 1…bu birimde çalışmam doğrumu, 2…yada bu birimce yapılan ihalelere, ihale komisyon üyesi olarak girmem ne kadar doğru ( bu yöndeki cevaplarınızı daha önce almıştık. mevzuatta, komisyona katılmama ile ilgili bir düzenleme olmadığını ifade etmiştirniz…)… konu hakkında görüşlerinizi almamız mümkün mü


Cevabımız

1- 657 sayılı Kanun kapsamında çalışıyorsanız memur amirin verdiği görevleri yerine getirir. Bu kapsamda idareniz ilgibli birimde çalışmanız öngörülmüş ise çalışmaya devam edin ancak idarenizde başka birim/birimler var ise yönetiminizden başka birimde çalışmak istediğinize ilişkin dilekçe vererek sonuç almaya çalışmanız doğru olur.

2- İhale komisyonuna görevlendirildikten sonra yasal mazeret dışında ihale komisyonuna katılınmaması idari soruşturmayı gerektirebilir ve sonucunda disiplin cezasına hükmedilebilir.

Yasal mazeretler ise 657 sayılı Kanunda belirtilen Yıllık izin,  Mazeret izni (Doğum,Süt, Ölüm vs.), Sağlık (Şua) izni, Aylıksız (Ücretsiz) izin, Hastalık izni, Refakat İznidir.

Kolaylıklar diliyorum.İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap