İstisna kapsamında yapılan ihalelerde ihale karar pulu-sözleşme damga vergisi alınır mı?

Özet

Merhaba hocam… 4734 sayılı kanunun 3. maddesi kapsamında yapılan ve sözleşme imzalanan işlerde ; ihale karar pulu ve sözleşme damga vergisi alınır mı?


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Merhaba hocam… 4734 sayılı kanunun 3. maddesi kapsamında yapılan ve sözleşme imzalanan işlerde ; ihale karar pulu ve sözleşme damga vergisi alınır mı?

Cevabımız

İhaleye ilişkin olarak damga vergisi istisna belgesi yok ise 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında yapılan ihalelerde olduğu gibi sözleşmeye ilişkin damga vergisi ve karara ilişkin damga vergisi alınması gerekiyor.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap