Taşımalı yemek işini ihale yapmadan yemekhanesi olan bir okula yaptırabilir miyiz?

Özet

Taşımalı öğrencilere verilecek olan yemek işini müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okula vermek istiyoruz. a) Okulun faturası yoktur. b) okul EKAP'a kayıtlı değil. bu durumda okula ihalesiz olarak yemek işi verilebilir mi? Verilirse eğer ödeme nasıl yapılır? Bunun prosedürü nasıl olmalıdır? Saygılarımla


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Taşımalı öğrencilere verilecek olan yemek işini müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okula vermek istiyoruz. a) Okulun faturası yoktur. b) okul EKAP'a kayıtlı değil. bu durumda okula ihalesiz olarak yemek işi verilebilir mi? Verilirse eğer ödeme nasıl yapılır? Bunun prosedürü nasıl olmalıdır? Saygılarımla

Cevabımız

4734 Sayılı Kanunu 3 maddesindeki istisnalar kısmının (e) maddesinde belirtildiği üzere, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı üretim yapan okullar ve merkezler dışında yani üretim konusu yemek olan Döner Sermayeli okullar ile Öğretmenevi ve akşam sanat okulları dışında ihalesiz olarak veerilmesi mümkün gözükmüyor Ancak bütçe ile ödenek gönderilen il veya ilçe ihalede rekabetin sağlanamaması gibi sebeplerle hizmetin alınma imkanı yoksa ve aynı il veya ilçedeki pansiyonlu okulda mevzuata uygun şekilde kapasite var ise,  önce ödneği gönderen Bakanlık ile yazışarak ödenek biçimi değiştirilmeli, taşımalı yemek için gönderilen ödenek mal alımı şeklinde şartlı olarak (diğer okulun da yemek ihtiyacının karşılanması şeklinde)  diğer okula gönderilerek öğrencilerin yemek ihtiyacının karşılanabileceği düşünülmektedir.

Kolaylıklar diliyorum.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap