Tüzel kişilerin teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren belgeler tamamlatılabilir mi?

Özet

Tüzel kişilerin teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren belgeler başlıklı maddede kamu ihale genel tebliğinin 10/A.1 maddesine göre teklifi değerlendirme dışı bıraktı.Bu maddeye göre tamamlanabilir evraka girer mi ve dayanak hangi maddeye göre yapılır? Teşekkür ederim.


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Tüzel kişilerin teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren belgeler başlıklı maddede kamu ihale genel tebliğinin 10/A.1 maddesine göre teklifi değerlendirme dışı bıraktı.Bu maddeye göre tamamlanabilir evraka girer mi ve dayanak hangi maddeye göre yapılır? Teşekkür ederim.

Üst Konuları: Z..

Cevabımız

4734 sayılı Kanun ve ilgili ikincil ve üçüncül mevzuatta belge tamamlatma bulunmamakta olup ancak teklifin esasını değiştirecek nitelikte olmaması kaydıyla, belgelerde bilgi eksikliği bulunması halinde eksik bilgilerin tamamlatılması mümkündür. Dolayısıyla bahsettiğiniz ihalede belge tamamlatılmasının mümkün olmadığı değerlendirilmektedir.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap