Danışmanlık ihalesinde teknik teklifte (ön yeterlikte doğrusu bulunan) yanlış belge çıkarsa ne yapmalıyız?

Yayın Tarih: 07.04.2016 10:04
Özet

Merhabalar. Danışmanlık ihalesi yapıyoruz. Ön yeterliği bitirdik. teknik teklif değerlendirme aşamasındayız. Ancak bir firmanın dosyasında, kendi ticaret odası belgesi yerine farklı bir şirketin ticaret odası belgesi çıktı. (belgesi çıkan şirket ihale konusu sektöründe değil). ihaleye kattılan ve yanlış belge sunan firmanın ön yeterlik dosyasında 2016 tarihli ticaret odası belgesi mevcut. bu durumda teknik teklifinde yanlış […]


Merhabalar. Danışmanlık ihalesi yapıyoruz. Ön yeterliği bitirdik. teknik teklif değerlendirme aşamasındayız. Ancak bir firmanın dosyasında, kendi ticaret odası belgesi yerine farklı bir şirketin ticaret odası belgesi çıktı. (belgesi çıkan şirket ihale konusu sektöründe değil). ihaleye kattılan ve yanlış belge sunan firmanın ön yeterlik dosyasında 2016 tarihli ticaret odası belgesi mevcut. bu durumda teknik teklifinde yanlış belge sunan istekli elenir mi? Ön yeterlik dosyasında doğru belgenin bulunması vereceğimiz kararda etkili olabilir mi? ne yapmamız gerekiyor.


Cevabımız

Aktardığınız bilgiler itibariyle; bildiğiniz gibi ön yeterlik değerlendirmesini geçerek kısa listeye giren adaylar ihaleye davet edilmekte ve ihale komisyonunca davet edilen isteklilerin teknik değerlendirmeye esas bütün belgelerinin ihale dokümanında istenilen şartlara uygun olarak düzenlenip düzenlenmediği incelenmektedir.  Belgeleri eksik olan veya istenilen şartlara uygun olmadığı tespit edilen isteklilerin teklifleri değerlendirme dışı bırakılmaktadır. Bu kapsamda ön yeterlik aşamasında ihaleye teklif veren istekli adına kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odası veya ilgili meslek odası belgesi doğru olarak verilmiş olsa da teklif ve değerlendirme aşamasında eksik olarak sunulan belgenin tamamlatılması veya ön yeterliğe ilişkin belgeler arasından tamamlanmasının mümkün olmadığı değerlendirilmektedir. 

Kolaylıklar diliyorum.

Not: Sorduğunuz soruları birden fazla göndermemenizi rica ediyoruz.İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap