ihale-soru-cevap-logo.png

" gün " ile Etiketlenmiş İçerikler


İşin süresinin 1452 gün olarak belirlenen işte, 5393 sayılı Kanun’un 61’inci ve 67’nci maddeleri uyarınca belediye bütçelerinin azami 3 yıllık hazırlanabileceğinden, bu durumun 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 5’inci maddesi uyarınca ödeneği olmayan hiçbir iş için ihaleye çıkılamayacağı ilkesine aykırı olduğu hk. << Devamını Oku>> [116]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Merhaba, 21 f pazarlık usulü ihalesi davet ile gerçekleştirildiğinde, davet tarihi ve ihale tarihi arasında en az kaç gün bulunmalıdır. Bu kapsamda bir mevzuat maddesi bulunmakta mıdır? Kamu İhale Kurumu^na ihale tarihinden 3 iş günü önce itiraz başvurusunun yapılması gerekliliği üzerinden en az 3 iş günü bulunmalı diyebilir miyiz? Bugün davet iletilip yarın ihale gerçekleştirilebilir […] << Devamını Oku>> [206]


DANIŞTAY 13. DAİRE E. 2005/7182 K. 2005/5405 KARAR : Dava, Ege Üniversitesi tarafından açılan ihaleye katılan davacı firmanın, 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu’nun 26. maddesi uyarınca bir yıl süre ile bütün kamu kurum ve kuruluşlarının ihalelerine katılmaktan yasaklanması kararına ilişkin 08.04.2004 tarih ve 25427 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan işlemin iptali istemiyle açılmış, İdare Mahkemesi’nce; […] << Devamını Oku>> [735]


yargıtay mahkeme kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Taraflar arasında 365 gün süreli sözleşme imzalandığı ve sözleşme süresi dolduktan sonra da fiilen satış ilişkisinin devam ettiği dosya içeriğinden anlaşılmaktadır. Uyuşmazlık, sözleşme süresi dolduktan sonra satılan elektrik enerjisine satış tarihindeki rayiç bedelin mi yoksa süresi biten sözleşmede kararlaştırılan satış bedelinin mi uygulanacağı yönünde toplanmaktadır. Sözleşmede süre bittikten sonra aynı şartlarla uzayacağına dair bir hüküm bulunmadığından süreli olan sözleşmenin süre doldukt << Devamını Oku>> [379]


kik kamu ihale kurumu kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

yargıtay mahkeme kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Yüklenici kendisine verilen projelerin, teknik belgelerin, teslim edilen işyerinin, malzemenin veya talimatın sözleşme ve eklerinde bulunan hükümlere aykırı olduğunu veya teknik ve sanat kurallarına uymadığını ileri sürerse bu husustaki karşı görüşlerini teslim ediliş veya talimat alış tarihinden başlayarak 15 gün içinde hem kontrol teşkilatına, hem de idareye yazı ile bildirmek zorundadır. Bu süre aşılınca müteahhidin itiraz hakkı kalmaz. Müteahhidin iddia ve itirazlarına rağmen idare işi kendi << Devamını Oku>> [581]


kik kamu ihale kurumu kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Kamu İhale Kurulunun 2011/UY.I-1028 Sayılı Kararında: 4734 sayılı Kanunun  “İhale ilan süreleri ve kuralları ile ön ilan”  başlıklı 13 maddesinin birinci fıkrasının (b)  bedinin (3) numaralı alt bendinde yer alan; “İlanların, elektronik araçlar ile hazırlanması ve gönderilmesi halinde, birinci fıkranın (a) bendinin (1) numaralı alt bendindeki ilan süresi yedi gün kısaltılabilir. İlan ile ihale ve […] << Devamını Oku>> [413]


kik kamu ihale kurumu kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Kesinleşen ihale kararının başvuru sahibine tebliğ edildiği tarihten itibaren sözleşmenin bu tarihten 2 (iki) gün sonra imzalanamayacağı hk . << Devamını Oku>> [460]


kik kamu ihale kurumu kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Kamu İhale Kurulunun 2014/UY.II-1530 Sayılı Kararında: 19.11.2013 tarihinde yapılan ihaleye 11 isteklinin katıldığı, bu isteklilerden ikisinin aşırı düşük teklif olarak değerlendirilerek sorgulamaya tabi tutulduğu, her iki isteklinin de aşırı düşük teklif açıklamasını sunmadığı ve bu gerekçeyle teklifinin değerlendirme dışı bırakıldığı, ihalenin başvuru sahibi üzerinde bırakıldığı, Ö…Y…’ın ekonomik açıdan en avantajlı ikinci << Devamını Oku>> [1872]


kik kamu ihale kurumu kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

“Kuruma itirazen şikayet başvurusu yapılan hallerde itirazen şikayet başvurusu nihai kararla sonuçlandırılmadan sözleşme imzalanamaz.” şeklindeki düzenleme gereğince idarenin başvuru üzerine alınan kararın son bildirim tarihten itibaren on gün süre geçmeden sözleşmeyi imzalayamayacağı hk. << Devamını Oku>> [1097]