Pazarlık usulü ihalede (21/f) davet tarihi ve ihale tarihi arasında en az kaç gün bulunmalıdır. Bugün davet yapıp ertesi gün ihale yapılabilir mi?

Özet

Merhaba, 21 f pazarlık usulü ihalesi davet ile gerçekleştirildiğinde, davet tarihi ve ihale tarihi arasında en az kaç gün bulunmalıdır. Bu kapsamda bir mevzuat maddesi bulunmakta mıdır? Kamu İhale Kurumu^na ihale tarihinden 3 iş günü önce itiraz başvurusunun yapılması gerekliliği üzerinden en az 3 iş günü bulunmalı diyebilir miyiz? Bugün davet iletilip yarın ihale gerçekleştirilebilir […]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Merhaba, 21 f pazarlık usulü ihalesi davet ile gerçekleştirildiğinde, davet tarihi ve ihale tarihi arasında en az kaç gün bulunmalıdır. Bu kapsamda bir mevzuat maddesi bulunmakta mıdır? Kamu İhale Kurumu^na ihale tarihinden 3 iş günü önce itiraz başvurusunun yapılması gerekliliği üzerinden en az 3 iş günü bulunmalı diyebilir miyiz? Bugün davet iletilip yarın ihale gerçekleştirilebilir mi? Bu kapsamda bir kurum kararı bulunmakta mıdır? Teşekkürler…

Cevabımız

Bilindiği gibi pazarlık usulünde (21/f ) ilan yapılması zorunlu olmayıp idare isterse ilan yapabilir.  İlansız yapılan pazarlık usulünde en az üç istekli davet edilerek, yeterlik belgelerini ve fiyat tekliflerini birlikte vermeleri istenir. İhale işlem dosyasının birer örneği, ilan veya daveti izleyen üç gün içinde idare tarafından ihale komisyonu üyelerine verilmesi gerekmektedir. 

Dolayısıyla 21/f ile yapılacak alımlarda idarenin isteklinin hazırlanan şartname ve diğer hususları göz önünde bulundurarak teklif hazırlanmasına müsaade edecek şekilde ve rekabeti artıracak şekilde yapılması, ihale komisyon üyelerine ihale dosyasını inceleyecek şekilde sürenin verilmesi gerekmektedir.  Bu kapsamda davetin ihale tarihinden en az 3 gün önceden gönderilmesi gerekmektedir.

Kolaylıklar diliyorum.İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap