İhaleye teklif verecek olan kişilerden, zarfı vermeye yetkli olduklarına dair vekaletname isteyebilir miyiz?

Yayın Tarih: 16.09.2015 08:09
Özet

Merhaba hocam, 1. İhaleye teklif verecek olan kişilerden, zarfı vermeye yetkli olduklarına dair vekaletname isteyebilirmiyiz ? 2. Taşımalı eğitim ihalesi. bu ihalede rehber personelde var.. (ÖRNEK maliyet 100 TL ve personel maliyeti 50 TL kalan diğer 50 TL ise araç için.birim fiyat cetvelinde hem personel için , hem araç için ayrı satır açılmış, ppersonel için KİK İŞÇİLİK […]


Merhaba hocam,

1. İhaleye teklif verecek olan kişilerden, zarfı vermeye yetkli olduklarına dair vekaletname isteyebilirmiyiz ?

2. Taşımalı eğitim ihalesi. bu ihalede rehber personelde var.. (ÖRNEK maliyet 100 TL ve personel maliyeti 50 TL kalan diğer 50 TL ise araç için.birim fiyat cetvelinde hem personel için , hem araç için ayrı satır açılmış, ppersonel için KİK İŞÇİLİK MODÜLÜNDE hesaplama yapılmış, hesaplama sonucu % 4 genel gider dahil rakam yaklaşık maliyet olarak alınmış, firmanın verdiği teklif ise % 4 hariç, bu durumda bu firma, modül altı rakam verdi diye elenirmi yoksa; bu ihale, personel çalıştırılmasına dayalı olmayan ihale olması dolayısıyla elenmez mi?


Üst Konuları: Vekaletname

Benzer Yazılar

Cevabımız

1) Vekaletname istenebilir.

2) Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı ihalelerinde, sözleşme gideri ve genel giderler dahil toplam asgari işçilik maliyetinin altında işçilik bedeli sunan isteklilerin teklifleri, ihale dokümanına aykırı teklif sunulduğu gerekçesiyle değerlendirme dışı bırakılır. Modülde %4 sözleşme ve genel gider dahil birim fiyat (sözleşme ve genel gider dahil maliyet) dikkate alınarak hesaplama yapılır. Personel çalıştırılmasına dayalı olmayan ihalelerde ise modülden hesaplama yapılırken sol tarafta yer alan %4 sözleşme ve genel gider dahil olmayan işçilik maliyeti esas alınır ve ihale dokümanına göre hesaplanan sözleşme ve genel gider hariç maliyetin altında teklif veren istekli elenir.

Örnek bir KİK kararına http://www.ihalece.com/KararSayfasi.aspx?d=49 linkten ulaşabilirsin.

Kolaylıklar diliyorum.İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap