İş ortaklığı olarak ihaleyi alan ortaklardan biri işe devam etmek istemiyor, ne yapılması gerekir?

Özet

İş ortaklığı olarak ihaleye giren ve işi alan firma. örneğin A ve B firması ortak girişim olarak ihaleyi alıyor. sözleşme imzalanıyor. sözleşmeden bir müddet sonra bu iki firmadan bir tanesi işe devam edemem diyor. ne yapabiliriz. devam etmeyen firma yasaklanır mı. sözleşme devam edermi….nasıl bir işlem yapılmalı konusunu aydınlatabilirmisiniz


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

İş ortaklığı olarak ihaleye giren ve işi alan firma.
örneğin A ve B firması ortak girişim olarak ihaleyi alıyor. sözleşme imzalanıyor. sözleşmeden bir müddet sonra bu iki firmadan bir tanesi işe devam edemem diyor. ne yapabiliriz.
devam etmeyen firma yasaklanır mı. sözleşme devam edermi….nasıl bir işlem yapılmalı konusunu aydınlatabilirmisiniz

Cevabımız

Kamu İhale Genel Tebliğin  27.5. maddesi ile iş ortaklığı veya konsorsiyum olarak yapılan sözleşmelerde, iş ortaklığını veya konsorsiyumu oluşturan ortakların herhangi birinde değişiklik olması halinde, bu durumun sözleşmenin devri sayılacağı belirtildiğinden ,4735 sayılı Kanunun 16nci maddesine göre işlem yapılması gerekir.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap