Pazarlık usulu (21/f) teklif mektubunun sonradan uygun olmadığının tespiti hali hk.

Yayın Tarih: 08.08.2016 02:08
Özet

İyi günler hocam…… … Üniversitesi olarak Pazarlık usulü (21/f) göre ihale yaptık; İhalede üç firmanın teklifi vardı birisi ihalenin ikinci oturumuna katılmadı son teklif vermedi ilk teklifini son teklif olarak kabul ettik. Diğer iki firma son teklif verdi ancak son teklif veren firmalardan birisinin(2. sırada olan firma) ilk teklifi nin yazı ile rakamı birbirine uygun […]


İyi günler hocam……
… Üniversitesi olarak Pazarlık usulü (21/f) göre ihale yaptık; İhalede üç firmanın teklifi vardı birisi ihalenin ikinci oturumuna katılmadı son teklif vermedi ilk teklifini son teklif olarak kabul ettik. Diğer iki firma son teklif verdi ancak son teklif veren firmalardan birisinin(2. sırada olan firma) ilk teklifi nin yazı ile rakamı birbirine uygun olmadığı ihale sonrasında kapalı değerlendirmede fark ettik ihale süresince de firmaya ilk teklifin sehven uygun olduğunu söyledik henüz kararımızı yazmadık ancak ilk teklifi uygun olmayan sehven son teklifini aldığımız firmayı elediğimizde diğer firma (1. sırada ihaleyi alacak olan) beni yanıltınız ben ilk teklifimle(yüksek olan teklif) ihaleyi almak istiyorum diyerek KİK e itirazda bulunabilir mi? SAYGILARIMLA.


Üst Konuları: Pazarlık Usulü

Benzer Yazılar

Cevabımız

Öncelikle şunu belirtelim hatalı bir işlem şekilde ve usulde paralellik ilkesi gereği her zaman geri alınabilir. İhale üzerinde kalan istekli Ihale sürecinde hukuka aykırı işlemler nedeniyle hak kaybına uğradığı dolayısıyla itiraz ve itirazın şikayette bulunabilir ancak burada böyle bir durumun olmadığı anlaşılmaktadır. 
Kolaylıklar diliyorum.                   İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap