ihale-soru-cevap-logo.png

" sorular " ile Etiketlenmiş İçerikler


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Buna göre, yeterlik bilgileri tablosunda beyan edilen bilgi ve belgeleri doğrulayan belgelerin EKAP veya diğer kamu kurum ve kuruluşları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının internet sayfası üzerinden sorgulanamayanlara ilişkin tevsik edici belgeleri ve bunların eklerini, belgelerin sunuluş şekline uygun olarak sunmaları için verilen süre içinde sunulmaması halinde  sunmayan isteklilerin teklifleri değerlendirme dışı bırakılarak geçici teminatları gelir kaydedilir, ancak yasaklama << Devamını Oku>> [101]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

07.09.2016 tarihinden önce ihalesi yapılan ve fiyat farkı ödeneceği belirtilen işin 17.05.2018 tarihinden sonra bitmesi durumunda ötv fiyat farkı uygulaması nasıl yapılmalıdır. 16.05.2018 tarihine kadar 2015/DK.D-86 sayılı karara göre + ötv hesaplanıp, 17.05.2018 tarihinden iş bitim tarihine kadar 2019/DK.D-48 sayılı karara göre – hesaplama yapılması doğru mudur? << Devamını Oku>> [40]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Sayın hocam, 1. bir ihaleye gerçek kişi ayrı teklif, aynı kişini ortağı olduğu tüzel kişilik ayrı teklif vereblir mi? tüzel kişilikteki ortaklığın oranı ( nin altında veya üstünde olması teklif verip vermemesini etkiler mi) 2. Danışman mühendis alımı ihalesinde, (bu ihale hizmet alımı ihalesi olarak yapılacaktır limitler nedini ile) idari şartnamede ; ASGARİ ÜCRETİN %… […] << Devamını Oku>> [114]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hocam ; genel tebliğin 79.3.5. maddesinde : ” Personel çalıştırılmasına dayalı olmayan hizmet alımlarına ilişkin yapılan aşırı düşük teklif açıklamasında, sözleşme giderleri ve genel giderlerin % 4 oranında hesaplanması söz konusu olmayacak,…..” denilmektedir. Kurumumuzca yapılacak olan teknik danışmanlık ihalesi limitler nedeniyle hizmet alımı ihalesi olarak yapılacaktır. Bu ihalede yaklaşık maliyet hesaplanırken %4 sözleşme ve genel […] << Devamını Oku>> [46]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Yapım işi açık anahtar teslimi götürü bedel bir ihalede, ihaleye katılan şirkete ait ticaret gazetesinde şirket yetkilisinin T.C. kimlik numarası belirtilmemiş olması bu isteklinin değerlendirme dışı tutulması doğru olur mu , ayrıca söz konusu bilgilerin teyidinin yapılabileceği belge olarak beyan edilen Ticaret Sicil Gazetelerinde anılan kişilere ait T.C. kimlik numarası bilgisinin bulunmadığı durumu da var? << Devamını Oku>> [54]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hocam Merhaba, Anahtar teslim götürü bedel bir ihale 2018 yılında yapıldı ve işe başlandı. iş iki yıl sürdü ve 2020 yılında tamamlandı. Kesin hesap yaparken artan ve azalan imalatların bedeli hangi yılın birim fiyatı baz alınarak hesaplanmalıdır. << Devamını Oku>> [41]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

“ihale konusu işin tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz” hükmü olan bir ihalede yüklenici hizmetin verileceği ilde yada o ile yakın başka bir ilde “şube” açarak hizmet verebilir mi? şube açması alt yüklenici olarak tanımlanmaz mı? ihale evrakları (ruhsat,izin vs.) yüklenicinin merkez adresine ait iken şube açılışı yapmak bu evrakların geçerliliğini ortadan kaldırır mı? << Devamını Oku>> [64]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Merhabalar, doğrudan temin usulüyle yapılacak bir alımda piyasa araştırması yapan idare personelinin 2. Derece bir yakınından teklif alabilir mi, en düşük fiyatında akrabası da kalması durumunda alım yapılması mevzuata için bir sakınca oluşturur mu? << Devamını Oku>> [97]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

1,5 yıldır sahibi olduğum şirketime ait Ekap sayfasında şahsıma ait İŞ DENETLEME belgesi görünmemektedir. İdare EKAP kayıt numarasını da verdi ancak görünmüyor. Şirketin hissesine 1 yıldan uzun süredir sahip Şahsa ait İş Deneyimi belgesi şirkete ait EKAP sayfasında görüntülenmez mi? << Devamını Oku>> [67]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Merhaba. Şantiye şefi ve Saha mühendisi olarak almış olduğum iş bitirme belgelerini, tek ortak olarak kurmuş olduğum ltd şirkette en erken ne zaman kullanabilirim. Ltd şirketimde Diplomayı 5 sene sonra kullanabiliyorum ama iş bitirme/denetleme belgelerini 1 yıl sonra kullanabileceğim söyleniyor. Doğru mudur? << Devamını Oku>> [45]