Fiyat farkında uygulama ayı ne alınmalıdır?

Özet

Hocam bir önceki sorumu iş bitim olarak algıladınız galiba. soruyu daha da genişleterek tekrar sormak zorundayım. Danışmanlık Hizmetleri olarak ihale edilen bir işimiz var. %2 lik bir istihkak için hakediş getirdiler. Söz konusu istihkakın onaylı iş programında yüklenici tarafından teslim edilme tarihi Aralık 2015. İdarece onay tarihi Şubat 2015. Rapor aralık ayında teslim ediliyor fakat […]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hocam bir önceki sorumu iş bitim olarak algıladınız galiba. soruyu daha da genişleterek tekrar sormak zorundayım. Danışmanlık Hizmetleri olarak ihale edilen bir işimiz var. %2 lik bir istihkak için hakediş getirdiler. Söz konusu istihkakın onaylı iş programında yüklenici tarafından teslim edilme tarihi Aralık 2015. İdarece onay tarihi Şubat 2015. Rapor aralık ayında teslim ediliyor fakat revize istenerek mart ayında onaylanıyor. Buna göre Gn katsayısında hangi ayı kullanmalıyız? Gn katsayısı için firmanın teslim tarihini mi? kullanmalıyız yoksa onay tarihini mi?

Üst Konuları: Fiyat Farkı

Benzer İçerikler: , , , , , ,

Cevabımız

Raporun revize edilerek onaylanması söz konusu ise iş programı kapsamında ödenebilecek iş tam olarak gerçekleşmediğinden ve Mart/2016'da dokümanda belirtilen şekilde teslim edilerek onaylandığından fiili olarak teslim tarihi yani idarece onaylama ve fiyat farkında uygulama ayı olarak Mart/2016'nın alınmasının doğru olacağı kanaatindeyiz.

Kolaylıklar diliyorum.İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap