Hizmet alımı ihalesinde kıst ay (artık gün) hesabı yapılacak işlerde yaklaşık maliyet nasıl hesaplanır?

Yayın Tarih: 02.02.2016 11:02
Özet

PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI HİZMET ALIMI İHALESİNDE YAKLAŞIK MALİYETİN HESABI KONUSUNDA TEREDDÜTE DÜŞTÜK. ŞÖYLE Kİ ÇALIŞTIRACAĞIMIZ PERSONEL BAZI AYLARDA TAM BAZI AYLARDA GÜNLÜ OLARAK ÇAILŞACAKLAR.ÖRNEĞİN MART AYI 20 GÜN ,NİSAN, MAYIS AYI TAM AY HAZİRAN 17 GÜN ÇALIŞACAKLAR.BU DURUMDA BİZ GÜNLERİ TOPLAYIP 3 AY 7 GÜN OLARAK MI YAKLAŞIK MALİYETİ HESAPLAYACAĞIZ.YOKSA HER AYI BAĞIMSIZ OLARAK MI […]


PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA DAYALI HİZMET ALIMI İHALESİNDE YAKLAŞIK MALİYETİN HESABI KONUSUNDA TEREDDÜTE DÜŞTÜK. ŞÖYLE Kİ ÇALIŞTIRACAĞIMIZ PERSONEL BAZI AYLARDA TAM BAZI AYLARDA GÜNLÜ OLARAK ÇAILŞACAKLAR.ÖRNEĞİN MART AYI 20 GÜN ,NİSAN, MAYIS AYI TAM AY HAZİRAN 17 GÜN ÇALIŞACAKLAR.BU DURUMDA BİZ GÜNLERİ TOPLAYIP 3 AY 7 GÜN OLARAK MI YAKLAŞIK MALİYETİ HESAPLAYACAĞIZ.YOKSA HER AYI BAĞIMSIZ OLARAK MI HESAPLAYACAĞIZ.ÇÜNKÜ KİK İŞÇİLİK MODÜLÜNDE AYLIK BELİRLENEN SÖZLEŞME GİDERLERİ DAHİL MALİYETLE ARTIK GÜN İÇİN MALİYET FARKLI SONUÇLAR VERİYOR.İHALEDE SIFIR KARLI TEKLİF VERİLEBİLME İHTİMALİ YÜKSEK OLDUĞU İÇİN BU KONU ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.CEVABINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.KOLAY GELSİN.


Cevabımız

İhale dokümanınızda kıst olarak çalıştırılacak aylar belli ise o aylarda gün hesabı yapıyoruz. Tam olarak çalışılacak günlerde ay hesabı yapıyoruz. Sizin ihalenizde mart ayında 20 gün,haziran ayında 17 gün, nisan ve mayıs ayında tam ay ise  2 ay 37 gün olarak ihaleye çıkılmalı ve ihaleniz birim fiyat teklif usulü ile çıkılacak ise birim fiyat teklif cetveline örnek olarak aşağıkdaki şekilde yazılabilir. Aynı zamanda idari şartname ve sözleşme tasarısında  tam olan aylar ile kıst ay/artık gün sayısı olan ayların belirtilmesi gerekmektedir.

 

BİRİM FİYAT TEKLİF CETVELİ ÖRNEĞİ[1]

 

A1

B2

 

İş Kaleminin Adı ve Kısa Açıklaması

 

Miktarı

Teklif Edilen Birim Fiyat

Tutarı

Birimi

İşçi sayısı

Ay

1

Vasıfsız Personel

ay

100

2

 

 

2

Vasıfsız Personel

gün

100

37

 

 

3

Vasıflı Personel (% 20 Fazlası)

ay

100

2

 

 

4

Vasıflı Personel (% 20 Fazlası)

gün

100

37

 

 

             

TOPLAM (K.D.V Hariç)

 

 İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap