ihale konusu işle ilgili işlemlerini hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ile görevli olanlar ihale komisyonuna üye olabilirler mi?

Özet

Merhaba hocam. Kamu İhale Kanunu 11. maddede ihaleye katılamayacak olanlardan bahsediyor. SORU: idarenin ihale ile ilgili işlemlerini yürüten görevliler İHALE KOMİSYONLARI na girebilirler mi? bu konuda bir mevzuat hükmü yada yargı kararı varmı? NOT: Kamu İhale Kurumuna, bilgi edinmeden sordum. Cevabı ise her zamanki gibi "YORUMA DAYALI"…DİYEREK Cevap vermedi…


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Merhaba hocam. Kamu İhale Kanunu 11. maddede ihaleye katılamayacak olanlardan bahsediyor. SORU: idarenin ihale ile ilgili işlemlerini yürüten görevliler İHALE KOMİSYONLARI na girebilirler mi? bu konuda bir mevzuat hükmü yada yargı kararı varmı? NOT: Kamu İhale Kurumuna, bilgi edinmeden sordum. Cevabı ise her zamanki gibi "YORUMA DAYALI"…DİYEREK Cevap vermedi…

Cevabımız

4734/11. maddede ihaleye katılamayacaklara ilişkin hükümler yer almakta olup ihale komisyonuna ihale yetkilisi (onaylmakla görevli olanlar) dışında ihale konusu işle ilgili her türlü ihale işlemlerini hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ile görevli olanlar ihale komisyonuna üye olabilirler.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap