Alt yükleniciye verilen iş deneyim tutarı yüklenicinin belgesinden düşülecek mi?

Yayın Tarih: 16.06.2016 04:06
Özet

merhaba hocam… affınıza sığınarak "alt yüklenici iş bitirme" belgesi ile ilgili sorumu tekrar sormak istiyorum. 100 tl tutarındaki iş. bu iş için yüklenici ile imzalanan sözleşme de doğal olarak 100 tl olacak… yüklenici a firması olsun. işin 10 tl tutarındaki elektrik kısmını b firmasına yaptırsın… işin 20 tl tutarındaki inşaat kısmını da c firmasına yaptırsın… […]


merhaba hocam… affınıza sığınarak "alt yüklenici iş bitirme" belgesi ile ilgili sorumu tekrar sormak istiyorum. 100 tl tutarındaki iş. bu iş için yüklenici ile imzalanan sözleşme de doğal olarak 100 tl olacak… yüklenici a firması olsun. işin 10 tl tutarındaki elektrik kısmını b firmasına yaptırsın… işin 20 tl tutarındaki inşaat kısmını da c firmasına yaptırsın… bu durumda; kurum;;;;;;;;;;;; 1. yüklenici a firmasına 100 tl 2. alt yüklenici b firmasına 10 tl 3. alt yüklenici c firmasına 20 tl tutarında iş deneyim verir değilmi;,,,(NOT,, yoksa a firmasına 70 tl (((((((( 100-10-20= 70 tl )))))))) tutarında belge mi verilir) bu durumda aynı iş dolayısıyla TOPLAM 130 TL ( 100 + 10 + 20 ) tutarında iş deneyim olmaz mı (düz mantık)…… öte yandan; baraj işi düşünelim. trilyonluk işte belki onlarca alt yüklenici vardır.. ihalemizde; ortak girişim … ahmet ile ahmetin ortak olduğu X firması. her iki ortak ta daha önce yapılan bir işten alınmış yüklenici ve, alt yüklenici iş deneyim sunulmuştur. konu hakkında birkaç cümle de olsa yorumlamanız ricasıyla.. Kİk 2013 yılı 96 sayılı düzenleyici kurul kararı ..ne dersiniz.


Cevabımız

Daha öncede değindiğimiz gibi alt yüklenici yalnızca idare tanınan (alt yüklenici) kısımlar için alt yüklenici iş bitirme belgesi alacaktır, doğal olarak bu tutar yüklenicinin iş deneyim belgesinden düşülmesi gerekmektedir.

Örneğinize göre gidersek ;

yüklenici 70 TL

alt yüklenici b firmasına 10 TL

alt yüklenici c firmasına 20 TLİhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap