Hizmet Alım İhalesinde eşit teklifte kura aşamasında isteklilerin kura çekmeye davet için belirlenen bir süre var mı?

Özet

HOCAM SAYGILAR HİZMET ALIM İH. YAPTIK H.AU.Y MADDE 63 GÖRE DEĞERLENDİRME YAPTIK VE FİRMALAR KURA ÇEKMEYE DAVET YAPACAZ BUNUN İÇİNM BELİRLENEN BİR SÜRE VARMI SAYGILAR


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

HOCAM SAYGILAR HİZMET ALIM İH. YAPTIK H.AU.Y MADDE 63 GÖRE DEĞERLENDİRME YAPTIK VE FİRMALAR KURA ÇEKMEYE DAVET YAPACAZ BUNUN İÇİNM BELİRLENEN BİR SÜRE VARMI SAYGILAR

Cevabımız

Tekliflerin eşit olması durumu mevzuat olarak H.A.U.Y 63 madde ile Kamu İhale Genel tebliğinin 70nci maddelerinde düzenlenmiştir.

Burada yalnızca KİGT ‘nin 70.1.2. maddesinde “Ticari merkezinin ilan veya davet tarihinden geriye doğru en az bir yıldır ihaleyi yapan idarenin bulunduğu ilin mülki idari sınırları içindeki ticaret ve/veya sanayi odasına ya da ilgili meslek odasına kayıtlı bulunmasına ilişkin değerlendirmede….” Maddesinde

“….sicil kayıtlarından da bu bilginin edinilememesi durumunda, sadece bu durumda olan isteklilere ilgili belgeleri sunmaları amacıyla 3 iş gününden az olmamak üzere yeterli süre verilerek değerlendirme yapılacaktır.” Düzenlemesi mevcuttur.

Sizin durumunuz için mevzuat olarak düzenlenmiş bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. İdarenizin takdirindedir.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap