Hizmet alımı ihalelerinde eşit teklifte tüzel kişilik adına sunulan iş deneyimine puan verilir mi?

Özet

Hizmet alım ihalesinde katılan tüm firmalar asgari işçilik maliyeti verdiler.Biz de HAİUY Madde 63'e göre Puanlama usulünü devreye soktuk Şimdi sorun:Tüm firmalar Tüzel Kişiliklerine ait işdeneyimi sunmuşlar Bu şekilde puan verecek miyiz Yoksa Tüzel kişiliği oluşturan ve %50 den fazla hisseye sahip ortağın iş deneyimi sunmaları halinde mi puanlama yapacağız?Yani Sadece tüzel kişiliğe ait belge […]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hizmet alım ihalesinde katılan tüm firmalar asgari işçilik maliyeti verdiler.Biz de HAİUY Madde 63'e göre Puanlama usulünü devreye soktuk Şimdi sorun:Tüm firmalar Tüzel Kişiliklerine ait işdeneyimi sunmuşlar Bu şekilde puan verecek miyiz Yoksa Tüzel kişiliği oluşturan ve %50 den fazla hisseye sahip ortağın iş deneyimi sunmaları halinde mi puanlama yapacağız?Yani Sadece tüzel kişiliğe ait belge sunanlara sıfır verelim mi?

Cevabımız

İsteklinin ve tüzel kişiliğinin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait iş deneyim belgesi kullanılmış ise puan verilmesi gerekir.

28 Temmuz 2015 tarihli ve 29428 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir olan 63/3 maddesin göre “ Birinci fıkrada yer alan kriterleri sağlayamayan isteklilere puan verilmez.” Hükmü doğrultusunda puan verilemez.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi ; http://ihalece.com/SorularveCevaplarDetay.aspx?SoruDetayi=44 bulunmaktadır.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap