il dışından veya başka ilçeden belediyemize konuk olarak gelen öğrencilerin yemek, konaklama v.b ihtiyaçları temsil, tören ve ağırlama kapsamında karşılanabilir m? Hangi belgeler elenir?

Özet

Hocam merhaba, il dışından veya başka ilçeden belediyemize konuk olacak ortaokul öğrencilerin yemek, konaklama v.b ihtiyaçları temsil, tören ve ağırlama kapsamında karşılanabilir mi, eğer temsil, tören ve ağırlama kapsamında karşılancaksa Mahalli İdareler Harcama Belgeleri yönetmeliğinin 37 maddesinin hangi fıkrasına uygun belgeler ödeme emrine bağlanmalıdır. Bir de 37. maddesinin 2 fıkrasındaki yabancı konuk kavramından ne anlaşılmalıır. […]


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Hocam merhaba, il dışından veya başka ilçeden belediyemize konuk olacak ortaokul öğrencilerin yemek, konaklama v.b ihtiyaçları temsil, tören ve ağırlama kapsamında karşılanabilir mi, eğer temsil, tören ve ağırlama kapsamında karşılancaksa Mahalli İdareler Harcama Belgeleri yönetmeliğinin 37 maddesinin hangi fıkrasına uygun belgeler ödeme emrine bağlanmalıdır. Bir de 37. maddesinin 2 fıkrasındaki yabancı konuk kavramından ne anlaşılmalıır. Teşekkürler…

Cevabımız

İl dışından veya başka ilçeden belediyemize konuk olacak ortaokul öğrencilerin yemek, konaklama v.b ihtiyaçları temsil, tören ve ağırlama kapsamında karşılanabilir. Burada temsil ağırlamanın kullanılması bildiğiniz gibi belediyede üst yönetici olan belediye başkanının taktirindedir.

Mahalli İdareler Harcama Belgeleri yönetmeliğinin 37 maddesinde; “bu Yönetmeliğin ilgili maddelerinde belirtilen belgeler aranır.” İfadesinden alım doğrudan temin usulü ile gerçekleştiriliyor ise Yönetmeliğin burada belirttiği belgeler eklenir(49.Md.), alım ihale usulü ile gerçekleştiriliyor ise Yönetmelikte ödeme emri belgesinde ihalede istenen belgelerin eklenmesi gerekir.

Yabancı konuk kavramından Yabancı ülke temsilcileri veya konuklar anlaşılır.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap