İş artışında ek sözleşme yapılması gerekir mi?

Özet

Sayın Hocam ,4734 sayılı kanuna göre ek sözleşme hangi hallerde yapılır.(bir yapım işimizde iş artışına gidildi (% 18 kadar) ek sözleşme düzenlemeye gerek var mı?


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Sayın Hocam ,4734 sayılı kanuna göre ek sözleşme hangi hallerde yapılır.(bir yapım işimizde iş artışına gidildi (% 18 kadar) ek sözleşme düzenlemeye gerek var mı?

Cevabımız

4735 sayılı Kanununa göre ek sözleşme yapılması söz konus değildir. 4735 sayılı Kanunun “Sözleşme kapsamında yaptırılabilecek ilave işler, iş eksilişi ve işin tasfiyesi “ başlıklı 24 nci maddesinde ilave işler ile iş artışı düzenlenmiştir. İhalenin anahtar teslim veya birim fiyat olmasına göre iş artışı oranları % 10 ile 20 oranında değişmektedir.

Sizin işte  %18 olduğuna göre , Birim fiyat sözleşme yapıldığı anlaşılmaktadır.

4735/24 maddesine göre ek sözleşme yapılmadan aynı sözleşme içinde iş artışı verebilirsiniz



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap