Sözleşme aşamasında kesinleşmiş vergi borcu olmadığına dair yazıda “6183 s.k. 22/A maddesine ” göre borcu yoktur ibaresi kabul edilebilir mi?

Özet

Sözleşme imzalamak üzere davet edilen istekli, ihale tarihi itibariyle vermesi gereken 4734 sayılı KİK 10. maddesinin (d) bendi kapsamında "kesinleşmiş vergi borcu" olmadığına dair getirmesi gereken yazıda, "6183 s.k. 22/A maddesine " göre borcu yoktur ibaresi varsa kabul edilebilir mi? Saygılar….


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Sözleşme imzalamak üzere davet edilen istekli, ihale tarihi itibariyle vermesi gereken 4734 sayılı KİK 10. maddesinin (d) bendi kapsamında "kesinleşmiş vergi borcu" olmadığına dair getirmesi gereken yazıda, "6183 s.k. 22/A maddesine " göre borcu yoktur ibaresi varsa kabul edilebilir mi? Saygılar….

Cevabımız

6183 sayılı Kanunun 22/A maddesi kesinleşmiş vergi borcunun Maliye Bakanlığı tarafından sınırının belirlenmesine ilişkin olup bu sınır tahsilat genel tebliğine göre  5.000 TL olarak belirlenmiş olup istekli tarafından getirilen yazıda "6183 s.k. 22/A maddesine " göre borcu yoktur ibaresi var ise 5.000 TL'nin üstünde kesinleşmiş vergi borcu olmadığı anlamına gelir ve kabul edilebilir.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap