Taşımalı Eğitim ihalesi km üzerinden çıkılabilir mi?

Yayın Tarih: 18.09.2016 03:09
Özet

Taşımalı eğitim ihalelerinde yaklaşık maliyet "YOL, ARAÇ, ASGARİ ÜCRET/30, MAZOT" ile hesaplanmakta. Yıllık hesaplama ise YAKLAŞIK MALİYET * TOPLAM GÜN SAYISI. EKAP üzerinden ise birim fiyat teklif cetveli düzenlenirken "gün" üzerinden düzenliyoruz. Aslında gün sadece yıllık bazda gündeme giriyor. İş Artışı yapacak olunursa da gün üzerinden yapıyoruz. Bunun yerine birim fiyat teklif cetveli düzenlenirken gün […]


Taşımalı eğitim ihalelerinde yaklaşık maliyet "YOL, ARAÇ, ASGARİ ÜCRET/30, MAZOT" ile hesaplanmakta. Yıllık hesaplama ise YAKLAŞIK MALİYET * TOPLAM GÜN SAYISI. EKAP üzerinden ise birim fiyat teklif cetveli düzenlenirken "gün" üzerinden düzenliyoruz. Aslında gün sadece yıllık bazda gündeme giriyor. İş Artışı yapacak olunursa da gün üzerinden yapıyoruz. Bunun yerine birim fiyat teklif cetveli düzenlenirken gün üzerinden değilde "KM" üzerinden düzenlenirse bir sıkıntı yaratır mı? Diğer husus da iş artışı yapılacak olursa "KM" üzerinden teklif aldığımız için "KM" üzerinden mi yapılması gerekiyor? Saygı ve sevgilerimle.


Benzer Yazılar

Cevabımız

Taşımalı eğitim hizmeti ihalelerinde Milli Eğitim Bakanlığının öngörmüş olduğu formülasyona göre yaklaşık maliyetin hesaplandığı ve ihaleye çıkıldığı anlaşılmaktadır. Sizin belirtmiş olduğunuz formülasyonda servisteki araç şoförünün ve diğer personelin km başına düşen asgari ücreti vs. hesaplanmış dolayısıyla da bunlar hesaba dahil edildiğinden gün üzerinden çıkılmasından başka yol gözükmüyor ancak formülasyonda yol dışındaki giderler işçilik giderleri vs. gibi formülasyondan ayıtlanarak bu giderler birim fiyat teklif cetveline dahil edilir ise o zaman km başına teklif alınarak yapılabileceği değerlendirilmektedir.

Kolaylıklar diliyorum.İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap