Tebligat gönderme de EKAP üzerinden gönderildiği durumda EKAP üzerinden gittiği gün1.ci gün olarak hesaplamak lazım yoksa , ertesi gün 1ci gün olarak hesaplamak mı gerekir?

Özet

İhale sonuçlarında Tebliğat gönderme de ekap üzerinden gönderildiği durumda ekap üzerinden gittiği gün1.ci gün olarak hesaplamak lazim yoksa bi ertesi gün 1ci gün olarak hesaplamak mı lazım.Tşkler…


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

İhale sonuçlarında Tebliğat gönderme de ekap üzerinden gönderildiği durumda ekap üzerinden gittiği gün1.ci gün olarak hesaplamak lazim yoksa bi ertesi gün 1ci gün olarak hesaplamak mı lazım.Tşkler…

Cevabımız

Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğin 5/ 2.maddesinde düzenlendiği üzere “ (2) EKAP üzerinden yapılan tebligatlarda bildirim tarihi tebliğ tarihi sayılır. Tebligatın aday, istekli ve istekli olabileceğe ait EKAP’ta yer alan bildirim kutusuna ulaştığı tarih, bildirim tarihi olarak kabul edilir. İdarelerce, EKAP üzerinden tebligat işlemleri iş günü ve mesai saatlerine bağlı kalınmaksızın her zaman gerçekleştirilebilir. Ancak, tebligatın EKAP tarafından aday, istekli ve istekli olabileceklere bildirimi her koşulda iş günlerinde ve 9.00-18.00 saatleri arasında yapılır. ”hükmüne göre gittiği gün 1nci gün olarak sayılması gerekir.

 



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap