Geçici teminat tutarının idarenin hesabına nakit yatırılması durumunda, ihalenin ve idarenin adının makbuzda belirtilmesinin gerekli midir?

Özet

Kamu İhale Kurulunun 2009/UM.I-76 Sayılı Kararında: İlgili Kanun ve yönetmelik hükümlerinde Muhasebe Müdürlüğünden alınmış olan makbuzun yeterli olacağı belirtilmiş olup makbuz üzerinde idarenin ve ihalenin adının yazılmasının zorunlu olduğuna ilişkin herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. İhale üzerinde bırakılan istekli tarafından sunulan geçici teminatın teklif bedelinin %3 ünü karşıladığı, muhasebe müdürlüğüne yatırıldığına ilişkin makbuzun teklif ekinde sunulduğu […]


kik kamu ihale kurumu kararları ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

Kamu İhale Kurulunun 2009/UM.I-76 Sayılı Kararında:

İlgili Kanun ve yönetmelik hükümlerinde Muhasebe Müdürlüğünden alınmış olan makbuzun yeterli olacağı belirtilmiş olup makbuz üzerinde idarenin ve ihalenin adının yazılmasının zorunlu olduğuna ilişkin herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. İhale üzerinde bırakılan istekli tarafından sunulan geçici teminatın teklif bedelinin %3 ünü karşıladığı, muhasebe müdürlüğüne yatırıldığına ilişkin makbuzun teklif ekinde sunulduğu tespit edildiğinden idare tarafından geçici teminatın uygun kabul edilmesi işleminde mevzuata aykırılık bulunmamıştır.


İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap