İhalelerde sadece TL ile teklif alınması zorunluluğu 4734 ün 22 maddesine (a/b/c) göre dövizle gerçekleştirilen alımları etkiler mi?

Özet

En son 4734 ilgili yönetmelik ve tebliğde yapılan değişiklşiklerle bazı maddeler yürürlükten kaldırılmış ve ihalelerde sadece TL olarak teklif alınması zorunlu hale getırılmıştır. 4734 un 22 maddesine (a/b/c) göre gerçekleşrilen yabancı para cinsinden ödeme yapılması zorunlu olan kütüphane veritabanı alımları nasıl değerlendirilmelidir. tesekkürler


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

En son 4734 ilgili yönetmelik ve tebliğde yapılan değişiklşiklerle bazı maddeler yürürlükten kaldırılmış ve ihalelerde sadece TL olarak teklif alınması zorunlu hale getırılmıştır. 4734 un 22 maddesine (a/b/c) göre gerçekleşrilen yabancı para cinsinden ödeme yapılması zorunlu olan kütüphane veritabanı alımları nasıl değerlendirilmelidir. tesekkürler

Cevabımız

Söz konusu değişikliler ihale ile temin edilen mal, hizmet, danışmanlık ihaleleri ihale yapım işleri ihaleleri ile ilgili olup doğrudan temin ile ilgil madde ve değişiklik bulunmamaktadır. Tabiki öncelik TL ile alım yapılabiliyorsa bunun tercih edilmesi yönündedir.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap