Benzer iş tanımının (ihalenin rekabete açılması için) tüm personel hizmet alım işleri olarak belirlenmesi mevzuata uygun mudur?

Yayın Tarih: 25.11.2015 01:11
Özet

Deniz İş Kanununa göre gemi adamı (personel) hizmeti, ihale yoluyla alınacak olup, benzer iş tanımı "Kamu veya özel sektöre gerçekleştirilen her türlü personel hizmeti alım işleri benzer iş olarak kabul edilecektir." şeklinde belirlenmiştir. Bu şekilde benzer iş tanımının (ihalenin rekabete açılması için) tüm personel hizmet alım işleri olarak belirlenmesi mevzuata uygun mudur? Veya benzer iş […]


Deniz İş Kanununa göre gemi adamı (personel) hizmeti, ihale yoluyla alınacak olup, benzer iş tanımı "Kamu veya özel sektöre gerçekleştirilen her türlü personel hizmeti alım işleri benzer iş olarak kabul edilecektir." şeklinde belirlenmiştir. Bu şekilde benzer iş tanımının (ihalenin rekabete açılması için) tüm personel hizmet alım işleri olarak belirlenmesi mevzuata uygun mudur? Veya benzer iş tanımının deniz iş kanununa göre gemi adamı hizmet alım işleri olarak belirlenmesi mi uygundur? Saygılarımla.


Cevabımız

İhtisas gerektiren hizmet alımı ihalelerinde benzer işin ihale konusu ile uygun olması gerekmektedir.

 İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap