Yapım işine ait 25/01/2012 tarihinde düzenlenen alt yüklenici iş bitirme belgesi ekapa kayıt edilmeden 19/8/2016 tarihli ihale için ihale komisyonuna iş deneyim olarak sunulabilir mi?

Özet

ıkn: (2011 /…….). olan yapım işine ait 25/01/2012 tarihinde düzenlenen alt yüklenici iş bitirme belgesi ekapa kayıt edilmeden 19/8/2016 tarihli ihale için ihale komisyonuna iş deneyim olarak sunulmuştur. Sözkonusu işin ilanı veya duyurusu 31/8/2010 TARİHİNDEN SONRA yapıldığı için firmanın teklifinin değerlendirme dışı bırakılması mevzuata uygun mudur.Saygılarımla….


ihale soru cevap ihale-soru-cevap ihalesorucevap.com

ıkn: (2011 /…….). olan yapım işine ait 25/01/2012 tarihinde düzenlenen alt yüklenici iş bitirme belgesi ekapa kayıt edilmeden 19/8/2016 tarihli ihale için ihale komisyonuna iş deneyim olarak sunulmuştur. Sözkonusu işin ilanı veya duyurusu 31/8/2010 TARİHİNDEN SONRA yapıldığı için firmanın teklifinin değerlendirme dışı bırakılması mevzuata uygun mudur.Saygılarımla….

Cevabımız

Uygulama Yönetmeliğinin EK MADDE 1 ‘sile Kamu İhale Genel Tebliğinin 30.8.1 maddesi göz önüne alındığında 01.07.2016 tarihinden sonra yapılan ihalelerde iş deneyimini tevsik için kullanılamayacağından değerlendirme dışı bırakılabilir.



İhaleSoruCevap İstatistikler


Analiz

Makale

Sayaç

Karar

Soru Cevap